Прошу не ображатись на мою іронію. Прийміть, будь ласка, цю правду. Нам пора змінитися, остаточно. Ми вже давно стали кращі, відвертіші, добріші. Ми починаємо розуміти - якщо хочеш мати, треба платити. Хліб, ковбаса, вода, електроенергія, доглянутий газон, плодоносний сад, проживання у власній квартирі - це все потребує коштів.
Так повелося, що ми, члени САДОВОГО ТАВАРИСТВА ніколи не мали особливого бажання платити за вивіз сміття.
То підкидуємо своє сміття у сміттєвоз сусіднього кооперативу, керівництво якого постійно скаржиться нашому Правлінню на лишні кубометри сміття від "добрих" сусідів (за кожен 1 м3 вони так само платять по 300 з лишнім грн за куб). Але ж ми умніші і хитріші. Навіщо платити, коли можна надурити.
Якщо сміття не до сусіда, так у сусідню лісосмугу, що під дорогою. Тишком пакетик під кущик і вперед, на електричку. За 3 - 4 місяці збирається добряче звалище всіляких пакетів, пляшок. Пластик, скло, органіка гниє. І ми, щасливі йдемо вздовж цієї вонючої краси на пляж. А кожні 3 - 4 місяці сільрада посилає працівників, а буває і діток зі школи просять допомогти, щоб прибрати оту гидоту. Щоб нам з вами було достойно почуваться в селищі, і взагалі, у цьому світі.
Інші носять в урни на платформу. Іде собі такий Член нашого Товариства з пакетиком або з 3-ма пакетами, доходить до платформи і диво, пакети зникають і звільнена від тяжкості вантажу людина майже підстрибуючи йде в магазин або безтурботно очікує на електричку. Залізничники приберуть. Зате мені - безкоштовно.
Ще один винахід по збуванню сміття мене ошелешив.
Їхали ми якось з моїм колишнім товаришем електричкою. Він додому, ми з дружиною в Одесу.
На потрібній зупинці товариш підскочив і жваво шмигнув до виходу.
Дружина мені каже, він свій пакет забув.
Я за пакет і за ним. Кричу, ти забув, забери!
А він, то сміття, вагони будуть прибирати і сміття заберуть. Я так завжди роблю.
Я був справді ошелешений. Від пакета добряче тхнуло. До цього, правда, я думав, що то не від пакета. Бо пакет стояв між ніг мого товариша. А аромат розлягався по салону електропоїзда.
Ще частина з нас не виховані так, щоб розкидати сміття де попало. Ми возимо його в автомобілі. Але мало кому з нас подобається везти зловонні харчові відходи в своєму авто. Тому більшість з нас за альфатер. Хоча, декому мабуть подобаються ті аромати в салоні авто. З дачі до Одеси, до такого ж альфатера, всього лиш 40 хвилин незвичайної насолоди. І до того ж, безкоштовно.
Можливо я ще чогось не знаю. Але в цій оповіді майже кожен себе впізнає. Тому я і не називаю прізвища. Нехай кожен усоромиться в міру розміру своєї совісті.
І вже давно треба було поставити крапку цій соромницькій історії. Але, умови по альфатеру були геть не вигідні для Товариства. Я вже казав, треба було самим купити альфатери, відповідно, спорудити огороджені бетоновані площадки. І вже потім платити те, що нам пропонують зараз. Не можна проґавити вигідну пропозицію. Навпаки, треба закріпитись на цих позиціях.
А тепер про закони.
Наше Товариство в міру можливостей знаходиться в білому законодавчому полі. У нас відсутня чорна каса, ведеться бухгалтерський і банківський облік і контроль членських і цільових внесків та витрат і податків. У нас виконуються планові профілактичні ремонти і ми або попереджаємо аварійні ситуації, або хоча б готуємось до вірогідних аварій, щоб їх швидко усунути.
При цьому Товариство багато років не піднімало розмір членських внесків, хоча долар, до якого підв'язані всі ціни і навіть зарплати, піднявся в 2 рази. Вода по 4 грн/м3 - хіба це не добре? Правління враховує скрутне економічне становище в суспільстві. Спочатку ковід. Потім - війна. Хтось без роботи, у когось понизили зарплату або підприємство взагалі стало. Ми, Правління, входимо в становище, як окремих наших членів Товариства, так і загалом, всієї нашої спільноти. Тому ми шукаємо варіанти, як Товаристу фінансово втриматись на плаву, не піднімаючи при цьому внески, або, хоча б, ціну на воду. Поки що вдається.
Зроблені кроки до змін на краще. І ВИ часто підтвержуєте це краще при спілкуванні в наших групах у Вайбері. Дякую ВАМ за це. Дякую за ВАШУ підтримку.
Та, впевнений, всім би хотілось, аби було ще краще. Так давайте зробимо ще трошки, разом. А потім, як прийде час, ще трошки. Все в наших руках.
Тим більше цього від нас вимагає сучасне законодавство. Адже, ми йдемо в Європу!!!
Я вибрав для Вас стислі вирізки з Законів Украни, де є прямі вимоги до власників земельних ділянок та домогосподарств, в тому числі, в садових товариствах.
ЗАКОН УКРАЇНИ Про житлово-комунальні послуги
Стаття 25. Послуга з управління побутовими відходамим
1. Споживачі зобов'язані укласти договір про управління побутовими відходами з виконавцем послуг з управління побутовими відходами, визначеним у встановленому законодавством порядку.
Споживач - фізична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, член Товариства, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна.
Колективний споживач (громадське об'єднання «Садівниче товариство») - юридична особа, яка об'єднує споживачів та в їх інтересах укладає договір про надання послуг з управління побутовими відходами.
Тобто, Законом України Про житлово-комунальні послуги надається право уповноваженій особі об’єднання співвласників колективного споживача в особі Голови Товариства укладати договір про надання послуг з виконавцем послуг з управління побутовими відходами.
ЗАКОН УКРАЇНИ Про управління відходами
Стаття 3.
Основними принципами державної політики у сфері запобігання утворенню та управління відходами є:
- запобігання - утворювач або власник відходів вживає заходів для запобігання утворенню відходів, а також для уникнення, зменшення або усунення негативного впливу відходів на здоров’я людей та навколишнє природне середовище;
- "забруднювач платить" - утворювач або власник відходів покриває витрати на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення та оброблення, включаючи витрати на створення та утримання об’єктів оброблення відходів.
Стаття 31. Права та обов’язки утворювачів побутових відходів
1. Утворювачі побутових відходів мають право:
- одержувати у встановленому порядку повну та достовірну інформацію про безпечність об’єктів оброблення побутових відходів;
- самостійно шляхом компостування обробляти біовідходи на присадибних, дачних і садових ділянках.
2. Утворювачі побутових відходів зобов’язані:
- укладати договори з виконавцем послуги з управління побутовими відходами та вносити у встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами;
- забезпечувати передачу побутових відходів до системи управління побутовими відходами.
Відповідальність:
Згідно ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 1360 грн.). Сплата штрафу не звільняє від усунення порушення.
Тобто, відповідно до вимог ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про житлово-комунальні послуги стаття 25 п.1, ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про управління відходами стаття 31 пункт 2 підпункт 1, Правил благоустрою, санітарного утримання, забезпечення чистоти і порядку Кароліно-Бугазької ТГ, кожен господар приватного домоволодіння, повинен укласти договір на вивезення побутових відходів із спеціалізованим підприємством. Щомісячна оплата з однієї людини в Кароліно-Бугазькій ТГ - 43,53 грн. І літом, і взимку. Тож, порахуйте самі загальну місячну суму.
Приблизно так само ми платимо за вивіз сміття там, де ми постійно проживаємо. За кожного члена сім'ї.
В свою чергу, Товариство Статутом уповноважило Голову укладати договір про надання послуг з управління побутовими відходами з виконавцем послуг з управління побутовими відходами.
348,24 грн за 1 м3 фактично вивезеного сміття. Місткість альфатера - 1,1 м3, тому вартість за повний альфатер - 383,06 грн.
В такому разі ймовірна вартість з ділянки за місяць: влітку, в сезон, буде дорожче, до 50-60 грн з ділянки. Взимку - цільовий внесок буде ближче до 10 грн. В свята також може бути подоржчання.
Ось простий розрахунок:
Наприклад,
нас по 2-х вулицях приблизно 60+ ділянок, і ще декілька наших з Квіткової.
влітку 10 контейнерів на місяць х 383,06 = 3830,60 грн : 60 = 63,84 грн. - 3 місяці сезону
в свята, наприклад, 6 контейнерів на місяць х 383,06 = 2298,36 грн : 60 = 38,31 грн. - Новий рік і ще приймемо 2 свята
взимку 2 контейнери на місяць х 383,06 = 766,12 грн : 60 = 12,77 грн. - інші 6 місяців
Ви бачите, що для розрахунку я взяв ймовірне заповнення альфатера по максимуму. А також треба буде точно порахувати платників, можливо буде більше ніж 60. Тоді суми за місяць ще зменшаться.
Середній річний внесок за місяць на вивезення сміття імовірно складе:
((63,84 х 3) + (38,31 х 3) + (12,77 х 6)) : 12 = (191,52 + 114,93 + 76,62) : 12 = 383,07 : 12 = 31,92 грн.
А тепер порівняйте цю вартість, 31,92 грн за місяць. І той сором, незручності та неприємні відчуття в кожному з прикладів вказаних в перших абзацах, неодноразово на протязі кожного місяця.
І ще одне. Ця стаття не для того, щоб когось вмовити платити за вивіз сміття. Бо виконувати вимоги Законів України не вмовляють...
Це, соціальне питання. Для когось воно вже давно є явним і необхідним, хтось ще не дозрів...
Але, якщо хочеш мати, треба платити.
З повагою, ВАШ.