Охорона праці. Оперативна допомога.

Здоров’я — це не все, але все без здоров’я — ніщо. Сократ.

Про те, як уникнути небезпек, які кожен день і кожну годину непомітно змінюють наш організм, підточуючи наше здоров’я.

Якщо ВИ директор, юрист, бухгалтер, економіст, айтішнік, ейчар, фахівець, …,школяр, студент…, загалом – той або та, хто працює в офісі, кабінеті, класі, ця стаття для ВАС.

Безпека при роботі у офісі. Що треба знати?

Сьогодні ми не станемо розглядати ті небезпеки, коли нещасний випадок може статися через особисту необережність або порушення вимог охорони праці.

Я хочу Вам розповісти про ті небезпеки, які ми не бачимо явно, які кожен день і кожну годину непомітно змінюють наш організм, підточуючи наше здоров’я. І якщо ми з Вами не вживемо заходів уже сьогодні, то завтра …

Я такий же офісний працівник, як і Ви. Що б дізнатися, чому у мене болить то одне, то інше, я, в першу чергу, пішов до свого терапевта.

Терапевт – про здоров’я офісного працівника

Наслідки мого пасивного способу життя мій терапевт розклала мені по поличках, а я ділюся з Вами:

«Якщо Ви офісний працівник, значить проводите в кріслі весь світловий день. А в цей час наш організм запрограмований на активний спосіб життя: спалювати білки, жири і вуглеводи».

Гіподинамія – малорухливий спосіб життя, тягне за собою купу неприємностей для здоров’я: це серцево-судинні хвороби, нервові хвороби, метаболічний синдром, атеросклероз, підвищений тиск, діабет, ожиріння …

Через сидячий спосіб життя з’являються болі в шиї і спині (остеохондроз).

Від постійної роботи з «мишкою» комп’ютера – болі в кистях рук (тендовагініт або «тунельний синдром зап’ястя»).

Через напружену статичну позу перед комп’ютером можуть розвиватися різні деформації хребта, в тому числі і сколіоз.

Через сидячий спосіб життя у офісного працівника збільшений тиск в області попереку на хребетні диски, що призводить до зміщення внутрішніх органів і неправильного перерозподілу навантаження – виникає геморой та інші захворювання органів малого таза.

Робота перед екраном комп’ютера без регулярних перерв (щогодини – 5-хвилинна перерва, кожні 2 години роботи – перерви тривалістю 15 хв) призводить до синдрому сухого ока, що в свою чергу може з часом привести до погіршення зору і навіть до сліпоти.

Рідко провітрювані офісні приміщення через нестачу повітря провокують розвиток запаморочень і мігрені, призводять до посиленого поширення вірусних захворювань.

Психологічні проблеми і стреси – звичайні офісні болячки.

Взагалі, існує понад 160 хронічних хвороб, притаманних тільки офісним працівникам.

Тому, якщо так трапилося, що Ви – офісний працівник, ставтеся до свого здоров’я в 5 разів дбайливіше.

Гуляйте ввечері після вечері або бігайте вранці. Робіть перерви між сидінням за комп’ютером протягом дня – вставайте, розминайтеся, робіть легку зарядку, в тому числі і для очей. Частіше освіжайте повітря в своєму кабінеті.
І виберіть для себе відповідний правильний режим харчування ??

Я – допитлива людина. Тому, тільки діагнозом терапевта та її рекомендаціями не задовольнився.

Чому статистика по інвалідності та смертності офісного працівника набагато вища ніж у працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки (наприклад, на висоті або в електроустановках).

Виявилось, все просто.

Там, де існує фактор підвищеної небезпеки, наприклад висота, людина, що порушує правила безпеки, може впасти, розбитися. Результат – інвалідність або загибель. Все відбувається швидко і страшно.

Тому ці працівники самостійно вивчають правила безпечного виконання робіт і неухильно дотримуються їх. І залишаються здоровими, живими, активними і неушкодженими на все життя.

А на офісного працівника шкідливі фактори діють повільно, десятиліттями.
Тому працівник в офісі не звертає уваги на неявну небезпеку і не вважає за потрібне щось вчити, знати і, головне, робити для своєї професійної безпеки.

З ним начебто все нормально, все добре. Але, через якихось десять років виявляється, що є проблеми з опорно-руховим апаратом, серцево-судинною та нервовою системами.

Тиск, тромби, ожиріння, головні болі і болі в суглобах …

Інфаркти, інсульти …

Найпоширеніші хвороби офісного працівника, які призводять до інвалідності, є хвороби системи кровообігу (24,4%), новоутворення (20%), хвороби кістково-м’язової системи (11,1%), хвороби очей (3,7%), ендокринні хвороби, розлади харчування та порушення обміну речовин (4,2%).

Щоб виявити приховані небезпеки для офісного працівника, я переглянув паспорти офісної оргтехніки і визначив її дію на організм людини, та як цю небезпечну дію убезпечити.

Принтер.

У кожному принтері є рухомі частини, і деякі з них нагріваються в процесі роботи до високої температури (в матричних і струменевих принтерах це друкувальні головки, в лазерних принтерах – спеціальні нагрівальні вали). Ці елементи довгий час залишаються гарячими і можуть стати причиною опіку.

Тому, щоб запобігти отримання травми руки від рухомих або нагрітих елементів принтера, під час, коли принтер виконує друк або готується до виконання друку, не підіймайте захисні кришки над каретками матричних і струменевих принтерів для заміни картриджів.

У конструкції лазерних принтерів для отримання зображення на папері використовується тонер – дрібнодисперсний порошок чорного кольору. Тонер може подразнювати слизові оболонки і шкіру, містити канцерогенні речовини. При вдиханні цей порошок може призвести до нещасних випадків або стати причиною захворювання. Тому обережно поводьтеся з відпрацьованими картриджами, не розбирайте їх самостійно.

Ще, порада, яка стосується ВАШОЇ фінансової безпеки:
приберіть від принтера металеві скріпки, скоби для степлера, інші дрібні предмети, що знаходяться на столі, де стоїть принтер. Якщо ці предмети випадково потраплять в приймальний лоток принтера під час подачі паперу, то принтер або катридж швидше за все будуть пошкоджені. І Вам, можливо, доведеться оплачувати його ремонт. Навіщо Вам ці нерви?

Не ремонтуйте принтер самі, якщо Ви не є фахівцем з його ремонту і не включайте його в розібраному стані. У лазерному принтері для формування зображення на світлочутливому барабані використовується лазерний промінь, невидимий людським оком. Однак, навіть будучи невидимим, прямий або відбитий лазерний промінь при попаданні в очі може пошкодити зір.

Робота лазерних принтерів істотно впливає на параметри повітря в приміщенні. При формуванні зображення на фоточутливому барабані, нагріванні паперу і запіканні тонера на ній в повітря виділяються різні шкідливі речовини. Під час роботи лазерних принтерів в повітрі приміщення підвищується вміст озону, оксиду азоту, оксиду вуглецю, а також можливе виділення таких шкідливих речовин, як трихлоретан, ізооктан, толуол, бензол, ксилол, газоподібні сполуки кадмію і селену.

Регулярно провітрюйте приміщення з встановленими лазерними принтерами. Робіть (контролюйте) щоденне вологе прибирання таких приміщень.

Не підключайте лазерні принтери до джерел безперебійного живлення, так як споживана потужність принтера в момент друку значно перевищує потужність стандартного персонального комп’ютера, на який розрахований “безперебійник”. Він може перегоріти. Наслідки: коротке замикання, удар електричним струмом, пожежа, задимлення чадним газом.

Якщо Ви використовуєте матричний принтер, остерігайтеся видаваного ним шуму. Матричні принтери мають найвищий рівень шуму під час роботи. Рівень шуму матричних принтерів може бути порівнянний з максимально допустимим (для нашого випадку це 50 дБА). Всі інші принтери працюють свідомо тихіше.

Копіювальний апарат (ксерокс).

Під час процесу копіювання відбувається виділення токсичних газів, до складу яких можуть входити канцерогенні речовини, такі як трихлоретан (викликає роздратування шкіри), ізооктан, толуол (що викликає втому, сонливість, подразнення слизових оболонок), ксилол (ниркова недостатність), бензол (який має канцерогенну і тератогенна, негативно впливає на перебіг вагітності речовина).

Використовувані в копіювальній техніці фоторецепторні барабани покриті сульфідами кадмію і селену; під впливом електрики на їх поверхні відбувається виділення газу, який може бути причиною подразнення носоглотки, нудоти, блювоти, подразнення шкіри, риніту.

Окис вуглецю входить до складу тонера ксерокса і виділяється на етапі закріплення зображення. При великій концентрації в повітрі приміщення може викликати головний біль, слабкість, сонливість, почастішання пульсу.

Тонер ксерокса – це з’єднання полімерів, вуглецю, оксиду заліза, неорганічних добавок. Його склад завжди неоднорідний, різний, іноді може містити канцерогенні речовини. За ступенем шкідливості і небезпеки для здоров’я людини тонер може бути порівняний з вугільним пилом – він впливає на органи дихання, викликає подразнення слизової оболонки очей, носоглотки, подразнення шкіри.

Всі інші шкідливі фактори, що впливають на працюючого з копіювальним апаратом людини, аналогічні таким у лазерних принтерів. Відповідно, правила безпеки застосовуються аналогічні.

Однак копіювальні апарати мають, як правило, набагато більшу продуктивність, ніж офісні принтери. У зв’язку з цим кількість шкідливих речовин, що виділяються при роботі копіювального апарату, значно перевищує кількість шкідливих виділень від використання принтерів.

Розміщення копіювально-розмножувальних апаратів в підвальних приміщеннях будь-яких типів будівель не допускається.
При застосуванні апаратів копіювально-розмножувальної техніки настільного типу, а також одиничних стаціонарних, що використовуються періодично, допускається їх установка в приміщеннях, де виконуються інші види робіт, але краще їх установлювати в окремих приміщеннях, які провітрюються.

Площа приміщень на одного працюючого з копіювально-розмножувальним апаратом повинна становити не менше 6 м2 при кубатурі не менше 15 м3. Відстань від стіни або колони до країв апарату повинна становити не менше 0,6 м, а з боку зони обслуговування – не менше 1,0 м. Мінімальні розміри проходів, повинні бути не менше 0,6 м.

Приміщення повинні бути оснащені аптечкою для надання першої медичної допомоги.

Увага. Жінки з часу встановлення вагітності та в період годування груддю до виконання всіх видів робіт, пов’язаних з використанням копіювально-розмножувальної техніки, не допускаються.

Персональний комп’ютер.

Хвала прогресу, комп’ютерів з моніторами обладнаними електронно-променевою трубкою на наших робочих місцях вже не існує.

Але, все ж, при роботі з персональними комп’ютерами існують досить значні шкідливі ергономічні фактори, що впливають на здоров’я людини.

Робота на персональних комп’ютерах відноситься до візуально напружених робіт. Це означає, що в першу чергу при роботі з комп’ютером страждають наші очі. Важливо розуміти, що шкідливий вплив на очі проявляється не в наявності будь-яких випромінювань, а лише в необхідності постійної напруги очей при зчитуванні інформації з екрану. Тому для профілактики негативних впливів потрібно дотримуватися певного режиму роботи і відпочинку.

При роботі з комп’ютером від 4 до 6 годин за зміну встановлюються наступні регламентовані перерви – 2 перерви по 20 хвилин через 1,5-2 години після початку зміни і через 1,5-2 години після обідньої перерви, або перерви по 15 хвилин після кожної робочої години.

Зверніть увагу, що робота з персональним комп’ютером (ноутбуком) протягом більше 6 годин за зміну (при 8-ми годинній робочої зміні) не допускається.

Також не допускається безперервна робота за комп’ютером понад 2 години.

У нічний час загальна тривалість регламентованих перерв для всіх категорій складності повинна збільшуватися на 1 годину.

Для викладачів тривалість роботи в комп’ютерних класах не повинна перевищувати 4 години на день. Під час регламентованих перерв рекомендується виконувати спеціальні вправи для очей.

На зорове стомлення дуже сильно впливає також рівень освітленості робочого місця. Особливо це помітно при необхідності одночасної роботи з електронними та паперовими документами. Рівень освітленості робочого місця при роботі за комп’ютером повинен становити 300-500 лк. При цьому монітор і джерела світла повинні бути розташовані таким чином, щоб не створювати відблисків на поверхні екрану.

Оскільки екран монітора – це теж джерело світла, при постійному читанні інформації з нього відбувається швидке стомлення очей, особливо якщо яскравість світіння монітора встановлена ​​занадто високою.

Також подразнення очей викликає мерехтіння зображення на моніторі, викликане низькою частотою кадрової розгортки. Для рідкокристалічних моніторів необхідно встановлювати мінімальну частота кадрів в 60 Гц.

Наступна небезпека при роботі за комп’ютером – статичність пози.

Статична напружена поза при тривалій роботі на комп’ютері може призвести до запалення м’язів, зв’язок і сухожиль спини і ніг, захворювань хребта і суглобів (остеохондроз, тендиніт і ін.). А постійна напруга рук – до ушкоджень зап’ястя і сухожиль (так званий синдром лучезапястного суглоба або тунельний синдром).

Ці захворювання викликаються травмами повторюваних навантажень і являють собою поступово накопичувальне нездужання, обумовлене тривалими повторювальними впливами і перетікають в хвороби нервів, м’язів і сухожиль.

Вплив цього шкідливого фактора знижується при правильній організації робочого місця – оптимально підібрані меблі, правильне розміщення елементів комп’ютера.

Висновок.

Всі вказані шкідливі фактори офісної оргтехніки проявляються в малих концентраціях.

І якщо застосовувати зазначені вище рекомендації – офісна оргтехніка нешкідлива.

Тому, прийміть цю інформацію без фанатизму. Знайте міру, особисту обережність, провітрюйте приміщення і будьте здорові.


P.S.

Не забувайте також про те, що ВИ можете впасти на сходах або посковзнутися на мокрій підлозі. По необережності порізати руку канцелярським ножем. Не розрахувати свою силу і підняти надмірну вагу вантажу, коли переносите або пересуваєте тяжкості, коробки з папером, оргтехніку, меблі. Або вдаритись об відкриту дверцю шафи чи наштовхнутися на перешкоду через обмежений огляд. Працівник може бути уражений електричним струмом або згоріти під час пожежі. Але, все це крайнощі. І вони не трапляться, якщи ВИ елементарно будете дотримуватись особистої обережності.

Дякую за увагу.

Поділіться з друзями. Нехай вони теж знають

.

.

Поделиться статьей можно просто скопировав ссылку в адресной строке этой страницы и вставив в Вайбер, Фейсбук или что-либо еще.

.

Exit mobile version