Платити чи не платити? Або які послаблення прийняті до боржників за спожиту електроенергію?

платить или не платить

Нещодавно став свідком такої сцени. Жінка, десь близько пенсійного віку, повчала своїх молодших і старших подруг: «Не буду я платити. І вам кажу — не платіть. По телевізору сказали — за несплату нічого не буде. Коронавірус — можна не платити».

Розмова була про оплату за спожиту електроенергію.

Далі скажу дуже коротко.

Люди — прислухайтеся.

Як тільки закінчиться карантин всю набіглу суму боргу доведеться заплатити.

Або Вас, довго не розмірковуючи, відключать від тих послуг, де Ви накопичили борг. Будь то електрика або інша комунальна послуга.

Чим більший борг, тим важче його сплатити.


Послаблення, яке дозволила НКРЕКП до боржників

Єдине послаблення, яке дозволила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у Постанові від 08.04.2020 № 766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» — у разі технічної або економічної неможливості здійснення оплати, яка виникла в зв’язку з дією карантину та обмежувальних заходів, споживач повинен повідомляти (з наданням відповідного обґрунтування) про це постачальника (наприклад, в мене такий постачальник — Одеська обласна електропостачальна Компанія).

Також, з метою попередження негайного відключення після закінчення періоду дії карантину, споживач повинен ініціювати перед постачальником укладення графіка погашення заборгованості.

Тобто борг все одно прийдеться заплатити.

!

!

Цією Постановою НКРЕКП вжила заходів щодо забезпечення стабільних поставок електроенергії без підвищення ціни.

При цьому від Споживача вимагається вживати вичерпних заходів з оплати електричної енергії та інших послуг, отриманих на ринку електричної енергії відповідно до договорів.

Особисто я зареєструвався в онлайн-кабінеті свого постачальника і сплачую за спожиту електроенергію не виходячи з дому.

Мої батьки живуть в Сумскій області, я в Одесі. У них є смартфон, але вони ще не повністю освоїли всі необхідні функції. Тому, зареєструвавшись у Сумського постачальника, я передаю показники електролічильника, які по телефону переказує мені батько. І маю можливість сплатити, знову ж таки не виходячи з дому.

Бажаю всім міцного здоров’я та відсутності боргів

Поділіться актуальною інформацією зараз.
Натисніть на кнопку «Поділитися»:

Щоб поділитися в Viber, Telegram, WhatsApp або іншому месенджері, натисніть правою клавішею мишки на картинку нижче і натисніть «Копіювати адресу посилання».

Платити чи не платити? Або які послаблення прийняті до боржників за спожиту електроенергію?

Скопіювали посилання? Тепер вставляйте в свій Вайбер або Телеграм…

Добавить комментарий

Top